OESO pleit voor verplichte verzekering Zzp’ers

Publicatiedatum 31 augustus 2018

De Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) adviseert Nederland om zelfstandigen te verplichten zich te verzekeren tegen ziekte en arbeidsongeschiktheid. Ook zou de regering er goed aan doen de fiscale voordelen voor Zzp’ers geleidelijk af te bouwen.

Dat schrijft de OESO in een advies bij een onderzoek naar de economische situatie in Nederland. Die is robuust te noemen, maar volgens de organisatie moet de groei gebruikt worden om de arbeidsmarkt te hervormen. Het is nodig meer Nederlanders te laten profiteren van de economische vooruitgang, aldus de OESO.

Nederland maakte van alle OESO-landen de afgelopen twaalf jaar de hardste groei door in het aantal zelfstandigen. Die ligt bijna op zeventien procent van de totale werkzame beroepsbevolking. De opkomst van flexwerk en de afname van de mate van bescherming zijn volgens de onderzoekers een grote uitdaging. ‘Een toenemend aantal mensen is niet langer verzekerd tegen ziekte en arbeidsongeschiktheid, terwijl fiscale regels zelfstandig ondernemerschap verder stimuleren’, aldus de OESO. De organisatie pleit ervoor de fiscale voordelen voor Zzp’ers, de zelfstandigenaftrek, geleidelijk af te bouwen. Ook zouden Zzp’ers verplicht moeten worden een minimale AOV-dekking af te sluiten.

Het OESO-rapport gaat ook in op de risico’s van de Brexit. Die zal leiden tot onzekerheid in de handel. Niet alle sectoren zullen in gelijke mate geraakt worden, aldus de onderzoekers. De voedsel- en landbouwsector lijden waarschijnlijk schade, maar de financiële dienstverlening zou volgens de OESO wel eens kunnen profiteren van de nieuwe verhoudingen in de Europese Unie.

Bron: Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO)

Job Alert

Ontvang de laatste vacatures in jouw vakgebied direct in je mailbox.

Laatste Nieuws

BaanBereik blijft zich ontwikkelen, ook achter de schermen

Publicatiedatum 9 oktober 2026
Auteur Romée Zwaan
Er gebeurt genoeg achter de schermen bij BaanBereik! Sinds kort hebben we versterking op onze marketingafdeling en samen met online marketingbureau Semwerkt kijken we naar nieuwe mogelijkheden om onze communicatie te verbeteren. Van online vindbaarheid tot het bereiken van werkzoekenden en bedrijven: we blijven inspelen op nieuwe ontwikkelingen. In deze blog vertellen we je er meer over.
Lees meer

Welke banen passen bij mij? Zo ontdek je waar je goed in bent

Publicatiedatum 2 oktober 2026
Auteur Luca van Leuffen
Ontdek welke baan écht bij jou past. Kijk naar waar je goed in bent, waar je energie van krijgt en wat je leuk vindt om te doen. Zo vind je een richting die bij jou past én zet je gericht de volgende stap in je carrière.
Lees meer

De nieuwe WTTA: wat betekent deze wet voor BaanBereik en onze klanten?

Publicatiedatum 1 oktober 2026
Auteur Romée Zwaan
De arbeidsmarkt is volop in beweging en ook de regels voor uitzendorganisaties veranderen. Met de komst van de Wet toelating terbeschikkingstelling van arbeidskrachten (WTTA) worden nieuwe eisen gesteld aan organisaties die personeel uitlenen. Ook voor BaanBereik en onze klanten heeft deze wet gevolgen. Wat gaat er precies veranderen en hoe bereiden wij ons hierop voor? We nemen je graag mee.
Lees meer