Steeds langere werkweken voor zzp’ers in de bouw- en installatiesector

Publicatiedatum 24 augustus 2018

De teller van het aantal zzp’ers in de bouwsector staat in 2018 op 63.431. Deze zzp’ers zijn voornamelijk actief in de renovatiemarkt. Deze markt is door de huidige economische meewind flink gegroeid. Dit betekent dat de werkweek van de zzp’ers in de bouw steeds langer wordt. Momenteel geldt voor 75% van de zzp’ers in de bouwsector dat zij elke week meer dan 40 uur werken. Dit is gebleken uit het Bouwkennis rapport ‘ZZP markt in beeld 2018’. In dit onderzoek werd de groep zzp’ers onderverdeeld in zes verschillende groepen: W-installateurs, E-installateurs, stukadoors, schildersbedrijven, timmerbedrijven en klusbedrijven.

Vergeleken met twee jaar geleden is de groep zzp’ers die tussen de 50 en 60 uur per week werkten, alleen maar groter geworden. De groep die tussen de 40 en 50 uur per week werkten, is ongeveer gelijk gebleven en de groep die minder dan 40 uur werkte, is kleiner geworden.

Daarnaast is vergeleken met twee jaar geleden de omzet van de groep zzp’ers in de bouwsector gestegen. Dit varieert van een gestegen omzet van 1% onder de generieke klusbedrijven tot een gestegen omzet van de groep E-installateurs met gemiddeld zo’n 30% gestegen.

Samen met de stijging van de omzet hebben de marktpartijen ook hun uurtarief verhoogd. In 2016 was het meest voorkomende uurtarief tussen de € 40,- en € 45,- per uur. Nu, twee jaar later, is het meest voorkomende uurtarief al € 45,- of meer geworden. Dit geldt voor de grootste groep zzp’ers in de bouwsector, met uitzondering van de schildersbedrijven.

Job Alert

Ontvang de laatste vacatures in jouw vakgebied direct in je mailbox.

Laatste Nieuws

Twee studenten, één leerzame stage: Dean & Alessandro blikken terug

Publicatiedatum 15 januari 2026
Auteur Mayra Wokke
Twintig weken lang maakten Dean en Alessandro onderdeel uit van het marketingteam van BaanBereik. Als derdejaarsstudenten Bedrijfskunde kregen ze een unieke kans om mee te draaien in de praktijk en dat hebben ze met beide handen aangegrepen. Benieuwd wat zij geleerd hebben, hoe ze hun stage hebben ervaren én waarom ze een stage bij BaanBereik zouden aanraden? Lees hun eerlijke en enthousiaste terugblik in deze blog!
Lees meer

Personeel vinden in 2026: dit zijn de succesfactoren voor jouw wervingsstrategie

Publicatiedatum 12 januari 2026
In 2026 staat werving niet alleen in het teken van mensen vinden, maar vooral van de juiste mensen aantrekken én behouden. De arbeidsmarkt in Westfriesland en Noord-Holland Noord blijft krap, de wensen van werkzoekenden veranderen en technologie biedt nieuwe kansen. Hoe val je als werkgever nog op?
Lees meer

Werving & Selectie, Uitzenden en Detacheren: welke oplossing past bij jouw organisatie?

Publicatiedatum 6 januari 2026
De arbeidsmarkt verandert snel. Krapte op de arbeidsmarkt, nieuwe wetgeving en hogere verwachtingen van werknemers vragen om slimme personeelsoplossingen. Binnen deze dynamiek worden termen zoals uitzenden, detacheren en werving & selectie vaak genoemd, maar wat betekenen ze nu écht, en wanneer kies je welke aanpak?
Lees meer