Tekort aan technische vakmensen

Publicatiedatum 28 juni 2018

Tegenwoordig gaat het goed op de arbeidsmarkt. Amsterdam is nog altijd de banenmotor van Noord-Holland. Vooral in de bouw, dienstverlening, industrie, horeca en handel. In 2016 was er toch een tekort aan ICT’ers. Het tekort aan vakmensen uit de technische branche was in 2017 nog groter. Volgens TechniekRaad Noord-Holland gaat dit om ruim 1400 vakmensen per jaar.  Er zit een stijgende lijn in mensen die weer aan het werk zijn, er blijven alleen mensen zoals jongeren en 45-plussers die moeilijk aan een baan komen. Om jongeren een duidelijk beeld te geven van de mogelijkheden in de techniek, zorgt de provincie voor voorlichtingen op scholen en andere initiatieven. (28 juni 2018, Noord-Hollands Dagblad)

Job Alert

Ontvang de laatste vacatures in jouw vakgebied direct in je mailbox.

Laatste Nieuws

Waarom de bouwvak hét moment is om op zoek te gaan naar een nieuwe baan

Publicatiedatum 27 juli 2026
Auteur Mayra Wokke
Veel mensen denken dat solliciteren tijdens de bouwvak weinig zin heeft. Toch is juist deze periode een slim moment om op zoek te gaan naar een nieuwe baan. In deze blog lees je waarom.
Lees meer

Waarom motivatie steeds belangrijker wordt dan een perfect cv

Publicatiedatum 10 juli 2026
Auteur Romée Zwaan
Een indrukwekkend cv is niet langer de enige sleutel tot een nieuwe baan. Werkgevers kijken steeds vaker naar de persoon achter het cv: hoe gemotiveerd is iemand, wil iemand zich ontwikkelen en past diegene binnen het team? In deze blog lees je waarom motivatie een steeds grotere rol speelt op de huidige arbeidsmarkt.
Lees meer

Geslaagd! Zo vind je deze zomer een baan die bij je past

Publicatiedatum 1 juli 2026
Geslaagd? Gefeliciteerd! De zomervakantie is niet alleen een tijd om te genieten, maar ook hét moment om na te denken over jouw volgende stap. In deze blog geven we praktische tips om je te oriënteren op de arbeidsmarkt en helpen we je op weg naar een baan die bij je past.
Lees meer