Werken in de zorg – Kay de Wilde

Publicatiedatum 23 maart 2020

In deze unieke en vooral bijzondere tijd is zorg een van de belangrijkste beroepen. Dag in dag uit staan zij voor mensen klaar. Eén van onze medewerkers, Kay de Wilde, vertelt hoe zijn werk is aangepast na het coronavirus.

Werken in de zorg

Kay, 22 jaar, werkt op het moment vier jaar in de zorg. Hij is sinds een half jaar werkzaam bij De Rode Luifel in Hoorn. Hier is hij begeleider in de gehandicaptenzorg. Kay geeft aan dat er 40 tot 50 cliënten bij hem op de dagbesteding zitten. Hier doen zij activiteiten als; wandelen, fietsen, knutselen, spelletjes en snoezelactiviteiten. Door de vele mensen is het altijd gezellig. Sinds afgelopen week is dit aangepast. Door het virus is de dagbesteding afgelast en geeft Kay 5 dagen in de week één op één begeleiding aan een cliënt. Ze doen nog steeds veel activiteiten, maar met nodige maatregelen. Zo geeft Kay aan dat dit een zwakke doelgroep is en hij daarom heel vaak zijn handen wast en alles goed schoonmaakt voor en na het gebruik. Activiteiten als; fietsen, filmpjes kijken, met de race auto spelen en op de IPad spelletjes spelen doen ze nog steeds, maar met een gepaste afstand. Kay geeft aan dat er ook onvermijdelijk momenten zijn waarbij contact nodig is. Helaas is dit in de gehandicaptenzorg niet te voorkomen.

Een tip die Kay meegeeft is alles goed schoonmaken. Veel mensen onthouden dat je je handen moet wassen, maar vergeten gebruiksvoorwerpen, zoals een Ipad, schoon te maken. Hierdoor verklein je ook de kans op besmetting.

Wil jij graag helpen?

Door het virus komt de zorg handen tekort. Wil jij graag extra helpen? Wij hebben verschillende functies openstaan voor zowel ervaren als onervaren personen. Neem telefonisch of online contact met ons op.

T. Vestiging Heerhugowaard 072 303 1111

T. Vestiging Zwaag 0229 745 010

E. info@baanbereik.nl

Job Alert

Ontvang de laatste vacatures in jouw vakgebied direct in je mailbox.

Laatste Nieuws

Net afgestudeerd, maar wat nu? Zo begon Luca's eerste baan bij BaanBereik

Publicatiedatum 21 oktober 2026
Auteur Romée Zwaan
Van een schoolopdracht naar zijn eerste baan bij BaanBereik! Voor Luca van Leuffen begon het allemaal tijdens zijn studie Bedrijfskunde. Wat startte als een tijdelijk project, groeide dankzij een onverwachte ontmoeting op onze zomerborrel uit tot een mooie carrièrekans. Benieuwd hoe Luca bij BaanBereik terechtkwam en hoe hij zijn eerste weken heeft ervaren? Lees zijn verhaal!
Lees meer

Even voorstellen: Jesse loopt snuffelstage bij BaanBereik

Publicatiedatum 19 oktober 2026
Auteur Romée Zwaan
Maak kennis met Jesse Hoogeveen! Deze 15-jarige leerling van Vonk in Hoorn loopt twee weken snuffelstage bij BaanBereik. Hij heeft er zin in en is benieuwd hoe wij mensen helpen bij het vinden van een passende baan. Tijd om hem wat beter te leren kennen!
Lees meer

“BaanBereik voelt nog steeds als thuiskomen”

Publicatiedatum 15 oktober 2026
Auteur Romée Zwaan
Na 12,5 jaar bij BaanBereik blijft Richard een vertrouwd gezicht. Onlangs kwam hij weer gezellig langs om herinneringen op te halen en bij te praten. Hoe gaat het tegenwoordig met hem en waarom voelt BaanBereik nog steeds als thuiskomen?
Lees meer