Een stage is vaak de eerste échte kennismaking met het werkveld. Spannend, leerzaam en soms ook een beetje overweldigend. Hoe is het om als stagiair mee te draaien binnen een professioneel team? En wat leer je daar nu écht van in de praktijk? In deze blog nemen Dominique en Lola je mee in hun stage-ervaring bij BaanBereik. Hoe zijn ze begonnen, wat hebben ze geleerd en hoe kijken ze nu terug op hun ontwikkeling?

Hoe gaat het nu met Dominique en Lola bij BaanBereik?

Publicatiedatum 31 maart 2026
Auteur Lola van de Leuv

Hoe gaat het nu met Dominique en Lola bij BaanBereik?

Stagelopen is voor veel studenten een eerste echte stap in het werkveld. Nieuwe collega’s, onbekende systemen en een hoop nieuwe indrukken. Dominique en Lola ervaren dat allebei op hun eigen manier tijdens hun stage bij BaanBereik op de marketingafdeling. Hoe kijken zij nu terug op hun stage tot nu toe?

Dominique: van onzeker begin naar zelfvertrouwen

Dominique, tweedejaars student Creative Business, begon haar stage met gezonde spanning. Een nieuwe werkomgeving, andere systemen en de wens om een goede indruk te maken zorgden ervoor dat de eerste weken vooral in het teken stonden van wennen.

“In het begin moest ik echt mijn draai vinden. Alles was nieuw en soms best overweldigend. Vooral het werken met andere programma’s vond ik lastig.”

Toch bleek juist die fase enorm leerzaam. Door door te zetten en hulp te vragen wanneer iets niet lukte, groeide haar zelfvertrouwen snel.

Tijdens haar stage houdt Dominique zich vooral bezig met het maken en bedenken van content voor social media. Van Instagram posts tot het meedenken over TikTok ideeën en campagnes: haar creativiteit komt hier goed tot zijn recht.

“Wat ik het leukste vind, is dat mijn ideeën ook echt gebruikt worden. Als iets online komt waar ik aan heb gewerkt, geeft dat echt een trots gevoel.”

Daarnaast heeft ze veel geleerd van het analyseren van resultaten en statistieken. Waar dit in het begin ingewikkeld was, begint ze hier nu steeds meer plezier in te krijgen.

Ook op persoonlijk vlak heeft Dominique een grote ontwikkeling doorgemaakt. Ze durft meer initiatief te nemen, haar mening te geven en feedback te ontvangen.

“Ik heb vooral geleerd dat fouten maken erbij hoort. Juist daarvan groei je.”

Lola: van verwachtingen naar praktijk

Lola begon haar stage bij BaanBereik met duidelijke verwachtingen en doelen. Inmiddels is ze een paar weken verder en kan ze concluderen dat de praktijk haar verwachtingen niet alleen heeft waargemaakt, maar zelfs heeft overtroffen.

“In het begin vroeg ik me vooral af: hoe schrijf je een goede vacature? En hoe maak je content die echt opvalt?”

Al snel kreeg ze de kans om hier zelf mee aan de slag te gaan. Wat begon met meekijken, veranderde al snel in zelfstandig werken.

Zo houdt Lola zich onder andere bezig met:

  • Het herschrijven van vacatures
  • Het schrijven van blogs
  • Het maken van social media content

“Het leuke is dat je hier niet op de achtergrond blijft. Je bent echt onderdeel van het team en je werk wordt serieus genomen.”

Samen met Dominique denkt ze regelmatig na over nieuwe ideeën en creatieve concepten. Die samenwerking geeft energie en zorgt ervoor dat er continu nieuwe ideeën ontstaan.

Daarnaast krijgt Lola ook een kijkje achter de schermen van de organisatie. Ze helpt soms met het ontvangen van mensen en ziet hoe het contact met kandidaten en opdrachtgevers verloopt.

“Daardoor snap je veel beter hoe alles samenkomt binnen BaanBereik.”

Samengroeien binnen BaanBereik

Hoewel Dominique en Lola hun stage allebei op hun eigen manier ervaren, delen ze één belangrijke overeenkomst: hun groei.

Beiden hebben zich ontwikkeld in:

  • Creativiteit en contentcreatie
  • Zelfvertrouwen en communicatie
  • Het nemen van initiatief
  • Praktijkervaring binnen marketing

Wat hun stage extra bijzonder maakt, is het team. De combinatie van een professionele werkomgeving en een gezellige sfeer zorgt ervoor dat ze zich snel op hun plek voelen.

Vooruitkijken

Dominique en Lola kijken allebei met een trots en positief gevoel terug op hun stage tot nu toe. Tegelijkertijd zijn ze nog lang niet uitgeleerd.

De komende periode staat in het teken van verder groeien, nieuwe ideeën uitwerken en nog meer leren binnen het vakgebied.

Eén ding is zeker: hun stage bij BaanBereik is niet alleen een leerervaring, maar ook een periode die ze meenemen in hun verdere carrière.

Dit willen we andere stagiairs meegeven

Tot slot willen Dominique en Lola nog een aantal tips meegeven aan andere stagiairs:

1. Durf vragen te stellen
In het begin weet je nog niet alles, en dat hoeft ook niet. Juist door vragen te stellen leer je sneller.

2. Neem initiatief
Wacht niet alleen af, maar denk mee en deel je ideeën. Dat wordt vaak meer gewaardeerd dan je denkt.

3. Sta open voor feedback
Feedback helpt je groeien. Ook al is het soms spannend, het maakt je uiteindelijk beter in wat je doet.

4. Blijf jezelf uitdagen
Stap af en toe uit je comfortzone. Juist daar leer je het meest.

5. Geniet van de ervaring
Een stage is niet alleen leerzaam, maar ook een periode om te ontdekken wat bij je past.

Klaar voor jouw volgende stap?

Ben jij op zoek naar een stage waarin je écht meedraait, jezelf ontwikkelt en onderdeel wordt van een betrokken team? Dan is een stage bij BaanBereik misschien wel iets voor jou.

Neem gerust contact met ons op of bekijk onze actuele stageplekken. Wie weet start jij binnenkort jouw eigen stageverhaal bij BaanBereik.

Hoe gaat het nu met Dominique en Lola bij BaanBereik?

Job Alert

Ontvang de laatste vacatures in jouw vakgebied direct in je mailbox.

Laatste Nieuws

De kracht van een goede match: onze klanten en kandidaten écht kennen

Publicatiedatum 4 september 2026
Auteur Romée Zwaan
Na de zomervakantie komt de arbeidsmarkt volop in beweging. Onze eigenaresse Mona Roorda sprak bij BNR over deze ontwikkeling en vertelde waarom het persoonlijk kennen van werkgevers en kandidaten volgens ons de basis vormt voor een goede match.
Lees meer

BaanBereik bij Festivalweekend Hoorn

Publicatiedatum 31 augustus 2026
Auteur Mayra Wokke
Ook dit jaar was BaanBereik als partner betrokken bij Festivalweekend Hoorn. Tijdens Hoorn Zingt Hollands waren onze promodames aanwezig om de sfeer en mooie momenten van het festival vast te leggen. Bekijk nu de foto's!
Lees meer

Weer aan het werk… maar zit je nog wel op je plek?

Publicatiedatum 17 augustus 2026
Auteur Romée Zwaan
De zomervakantie is voorbij en het normale ritme begint weer. Voor de één betekent dat met frisse energie aan de slag, terwijl de ander stiekem alweer aftelt naar de volgende vakantie. Hoe zit dat bij jou? Ga jij nog met plezier naar je werk, of is het tijd om eens verder te kijken?
Lees meer