Twee studenten, één leerzame stage: Dean & Alessandro blikken terug
En toen was het ineens januari, de laatste week van onze stage bij BaanBereik is aangebroken. Wat begon als een nieuwe uitdaging is uitgegroeid tot een leerzame en verrassend leuke periode. We zijn Dean en Alessandro, twee derdejaarsstudenten Bedrijfskunde, en de afgelopen vijf maanden maakten we deel uit van het marketingteam. In deze blog kijken we terug op onze stage, ieder vanuit onze eigen ervaring.
Dean: “Je wordt hier écht gezien als onderdeel van het team”
Voor mij was dit mijn eerste echte ervaring binnen een professioneel bedrijf. Natuurlijk had ik wel bijbaantjes gehad, maar een kantoorstage is toch andere koek. In het begin was het even wennen om vier dagen per week te werken, zeker als je van het hbo komt waar je veel zelfstandig doet, maar al snel voelde het vertrouwd. En dat komt vooral door de sfeer hier: open, sociaal en altijd in voor een grapje.
Wat ik tijdens deze stage heb geleerd, gaat verder dan alleen marketingtaken zoals content maken en social media. Ik heb ook geleerd hoe je plant, prioriteiten stelt, professioneel communiceert en je afspraken nakomt. Dingen die je niet uit boeken leert, maar in de praktijk wél onmisbaar zijn.
Wat ik heel erg waardeerde, is dat je bij BaanBereik echt meetelt. Je mening doet ertoe. Je wordt betrokken bij lopende campagnes en er is volop ruimte voor eigen ideeën. Ik werkte vooral samen met Nadine en Mayra, twee marketingspecialisten die je altijd helpen, zelfs als het druk is. Daardoor voelde ik me niet alleen stagiair, maar echt onderdeel van het team.
Mijn volgende stap? In februari begin ik aan mijn minor ‘Inkoop & Verkoop’, een mooie aanvulling op de marketingervaring die ik hier heb opgedaan.
Alessandro: “Elke dag was anders en dat maakte het zo leuk”
Twintig weken vlogen voorbij. Wat begon als spannend: mijn eerste échte stage op kantoor, voelt nu vooral als een periode waarin ik ontzettend veel heb geleerd.
Als marketing- en communicatiestagiair kreeg ik te maken met heel afwisselende taken: van vacatures schrijven tot social media beheren, content maken in Canva, meedenken over campagnes, blogs schrijven en statistieken bijhouden. Juist die afwisseling zorgde ervoor dat geen dag hetzelfde was. En het mooiste? Ik kreeg alle ruimte om zelf dingen op te pakken en uit te proberen.
Net als Dean heb ik vooral veel geleerd op het gebied van professioneel werken: plannen, communiceren, samenwerken en verantwoordelijkheid nemen. Zaken die je in een studie wel hoort, maar pas écht leert door te doen.
De begeleiding was top: het marketingteam stond altijd klaar voor feedback en support. Dat gaf vertrouwen en motiveerde om verder te groeien. Daarom zou ik een stage bij BaanBereik absoluut aanraden aan studenten die niet alleen iets willen leren over marketing, maar ook over zichzelf.
Wat nu? Na deze stage ga ik verder met de minor ‘Beleggen & Duurzaamheid’, waarin ik me richt op de toekomst en verdieping. De basis die ik bij BaanBereik heb gelegd, neem ik daar zeker mee naartoe.
Ook stagelopen bij BaanBereik?
Of je nu iets met marketing hebt, of op zoek bent naar ervaring in een andere richting, bij BaanBereik krijg je de kans om écht mee te draaien. Geen koffiehaaltaken, maar échte verantwoordelijkheden, ruimte voor jouw ideeën en begeleiding die verder gaat dan ‘even meekijken’. Wij kijken met een goed gevoel terug op deze periode. En wie weet; misschien zit jij straks op onze plek. Bekijk de vacatures op onze site!